Konfiskace automobilu na hranicích s Polskem

Na polských hranicích se každoročně zabaví velké množství osobních automobilů, nákladních automobilů, přívěsů a zboží. Pro Evropské provozovatele zabavených vozidel obvykle není snadné dostat svůj majetek zpátky. Polská pohraniční služba často nechává zabavené zboží za několik týdnů nebo měsíců. Naši právníci „Advokat v Evpropě“ s.r.o. pracovali s mnoha případy, kdy polské orgány nenavrátily majetek, a po jeho prodeji v dražbě, ponechaly majiteli pouze kompenzaci.

Právní pravomoc konfiskace

Polské právo umožňuje celním orgánům zastavit, nebo zabavit jakékoli vozidlo nebo návěs podezřelé z přepravy:

Všechny druhy zakázaných předmětů (např. drogy, zbraně atd.);

Všechny druhy zboží bez řádné celní dokumentace;

Všechny druhy zboží, pro které nebyla zaplacena žádná daň (např. alkohol a tabák); Majitel vozidla, návěs nebo zboží může požádat polský celní orgán, aby zboží vrátil.

Návrat vozidla, návěsu nebo nákladu

Existují dva hlavní způsoby, jak získat zpět váš majetek za předpokladu:

Pokud jste přesvědčeni, že konfiskace byla nezákonná. Můžete požádat o odškodnění u polského soudu. Budete se muset osobně zúčastnit soudu a dokázat, proč se domníváte, že konfiskace byla nezákonná. Můžete získat pomoc našeho právníka pro dopravu.

Souhlasíte-li s tím, že konfiskace byla zákonná, ale zároveň se prokáže, že jste nevěděli a neměli jste důvod se domnívat, že vaše auto nebo návěs bylo používáno k přepravě zakázaného nebo bez daňového zboží, budete muset pro navrácení zboží, nebo vozidla kontaktovat přímo pohraniční hlídku. To je bohužel mimořádně složitý proces s přísnými pravidly.

Nejlepší cestou z této situace je co nejdříve kontaktovat právníka ze společnosti „Advokat v Evpropě“ s.r.o. Náš právník vám poradí, jak nejlépe vrátit váš majetek a pomoci vám dřív, než bude pozdě a dojde k prodeji zabaveného majetku.