Co dělat po nehodě v Kanadě?

Pojištění automobilů je vyžadováno kanadským zákonem a všichni řidiči musí mít pojištění občanskoprávní odpovědnosti. Národní pojištění minimální odpovědnosti je $200 000, s výjimkou $50 000 v zemi. Kromě toho Každá provincie a území v Kanadě (s výjimkou Newfoundland a Labrador) vyžadují, aby řidiči měli pojištění pro vlastní zdravotní péči a ztrátu příjmu, která by mohla být důsledkem poranění spojených s řízením.

Co dělat na místě menší nehody

Každá osoba, která se podílela na dopravní nehodě v Kanadě, i když se nezúčastní, by se měla zastavit na místě činu. Pokud tak neučiníte, bude to mít za následek pokutu.

Pokud nikdo nebyl zraněn, materiální poškození není velké a žádný z řidičů není považován za viníka trestného činu, jako je jízda pod vlivem – není třeba volat policii.

Doporučuje se však:

1.Omezit další škody na vozidlech tím, že je odstraníte z provozu a zapnete nouzová světla, nebo vyndáte varovný trojúhelník. Těžce poškozená vozidla nemohou být ponechána bez souhlasu pojistitele.

2.Zapište si hlavní podrobnosti nehody, například datum a čas, podmínky silničního provozu a přibližnou rychlost automobilů.

3.Výměna kontaktních údajů mezi řidiči, cestujícími a svědky.

4.Získejte informace o pojištění (jméno a podrobnosti o kontaktu) od všech řidičů zapojených do nehody. Stejně jako řidičova čísla a registrační čísla vozidel.

5.Pokud je to možné, nakreslete hrubou náčrt scény nebo si pořiďte fotografii.

6.Soubor sestavy. To mohou udělat policejní důstojníci, kteří jsou přítomni na místě činu. Je-li nehoda považována za nezletilou a policie se neúčastnila, musí ji účastníci ohlásit do 24 hodin u nejbližšího střediska pro hlášení nehody. Pokud není žádné úrazové centrum, mělo by se to hlásit na místní policejní stanici. 7.V kanadském pojišťovacím úřadu je zpráva o incidentu, která pomáhá řidičům, kteří se podílejí na nehodě.

Co dělat na místě závažné nehody

V případě vážnější dopravní nehody, kdy je někdo zraněn, se poškození vozidla odhaduje na více než $1 000. Nebo jakákoli z dotčených osob je podezřelá ze spáchání trestného činu. Při opilosti za volantem, musíte zavolat policii 911. Policie by také měla být informována o potřebě lékařské péče.

Kdokoli, kdo se zapojí do havárie, musí počkat na scéně, dokud nedorazí policie. Policie zváží podrobnosti incidentu. Tyto informace budou požadovány k vytvoření pojistné žádosti.