Dopravní nehody v Thajsku

Jízda v thajsku se může velmi lišit od jízdy ve vaši rodné zemi. Motocyklisté často jezdí na špatné straně silnice a auta ne vždy dodržují pravidla thajského provozu. Nováčci na venkově budou muset být velmi opatrní, aby se vyhnuli nehodám.

Pokud dojde k nehodě, snažte se zachovat klid. Spor s jiným řidičem obvykle situaci zhoršuje a jakékoliv neshody vedou k pokutám od policie.

Nouzové číslo v Thajsku-tel.: 191

Drobné nehody

Použijte doporučení našich právníků „Advokát v Evropě“ jako průvodce:

Vozidla by měla být ponechána tam, kde se stala nehoda, aby zaměstnanci policie a pojišťovny mohli zjistit fakta. Pokud se ukáže nezbytným přemístit vozidla, tak to uděláte s podepsaným souhlasem druhého řidiče a fotografií z místa činu. Podepsaná výpověď může být také užitečná. Je lepší počkat, až přijede policie nebo pojišťovna.

Zavolejte nebo požádejte někoho o zavolání sanitky (Pokud je to nutné)

Nezapomeňte to nahlásit policii Volejte 191 nebo se obraťte na turistickou policii na 1155 za pomoc v angličtině.

Sestava mimořádných událostí

Obvykle by měla být zpráva o incidentu dokončena na místní policejní stanici.

Zeptejte se ostatních zúčastněných řidičů na všechny údaje: ID, řidičský průkaz, údaje o registraci automobilů (lem Tabian). Stejně jako doklady o pojištění a opište siregistrační číslo vozidla.

Poskytněte stejné informace ostatním řidičům: identita/pas, řidičský průkaz, údaje o registraci vozidla (lem Tabian), pojišťovací doklady a registrační číslo vozidla.

Zavolejte pojišťovnu a požádejte o pomoc. Obvykle se chtějí zúčastnit nehody, aby shromáždili všechny informace potřebné k odhadu odškodnění.

Neexistuje standardní formulář zprávy o nehodách, ale pojišťovny obvykle poskytují formulář při koupi pojištění. Jednotlivé pojišťovny mají své vlastní formuláře, během nichž musí být předloženy doklady o nehodě.

Poznámka. Pozor na lidi, kteří chtějí finanční vyrovnání, při nehodě. Toto není právní požadavek, ale může to být rychlý a snadný způsob, jak všechno dokončit. Existuje však vždy riziko, že jejich pojišťovna bude požadovat reklamaci později, navzdory vaší neoficiální platbě.

V případě nehody v Thajsku se určitě obraťte na „Advokat v Evpropě“ s.r.o. a my Vám pomůžeme urovnat všechny spory s pojišťovnou.