fbpx

Jak postupovat v případě dopravní nehody v Nizozemsku?

Nizozemsko má vynikající infrastrukturu přístavů, letišť a dálnic. To není překvapením, neboť Nizozemsko je jedním z hlavních dovozních bodů pro zboží do Evropy.

Pravidla řízení

Nejdůležitější radou pro nové řidiče v Nizozemsku je dbát zvýšenou pozornost cyklistům, zvláště když je jejich záměrem přejet na druhou stranu vozovky. Nizozemsko je známé velkým počtem cyklistů, kteří ve většině případů nesplňují pravidla silničního provozu. Jízda ve městě může být stresující, zvláště když hledáte parkovací místo. Proto je veřejná doprava nejpraktičtější cestou k přesouvání v Nizozemsku.

I když jsou silnice ve skvělém stavu, neznamená to, že jízda v Nizozemsku je snadná. Dochází k případům a podle údajů TISPOL v Nizozemsku v 2010, 640 (z toho 63 na motocyklech), zemřelo na silnicích 640 lidí a dalších 19 000 se zranilo.

Co dělat v případě nehody

Okamžitě zastavit automobil, protože pokračovat po nehodě v Nizozemsku je zločin.

pokud je to možné tak přesuňte vozidlo na kraj silnice.

Použijte bezpečnostní opatření a před tím, než se budete bránit provozu, upozorněte další přijíždějící červeným trojúhelníkem.

Jakmile je vše v pořádku, musíte si vyměnit podrobnosti s jiným řidičem. Tyto informace obsahují:

  1. Jméno a adresa všech osob účastnících se nehody, pokud možno i svědků;
  2. Registrační čísla vozidel;
  3. Podrobnosti o pojišťovacích společnostech.

Vyplňte formulář žádosti o nehodu schválenou Evropskou unií. Formuláře žádosti musí být zaslány pojišťovně. Pokud je to možné, vezměte si z místa havárie několik fotografií.

Zkus odtáhnout auto na stranu silnice.

Nehody, které zahrnují zranění nebo smrt, vyžadují jiné kritéria než ty, které jsou uvedeny výše:

  • Kontaktujte policii a zavolejte sanitku. Obojí lze provést současně prostřednictvím 112.
  • Policie předloží úřední zprávu a může být nabídnuta kopie této zprávy. Stichting Processen Verbaal (holandská policejní zpráva nadace), který je k dispozici na adrese: Postbus 7070, 2701 AB Zoetermeer (tel: Q31 (0) 79 322 98 67).
  • Pokud policie nedorazí na místo nehody, musí účastníci shromáždit jména a adresy všech relevantních stran a svědků. Evropský formulář žádosti může být použit a podepsán všemi.
  • Pamatujte, že opuštění místa nehody bez poskytnutí informací je také považováno za trestný čin.