fbpx

Nejbezpečnější silnice v Evropě

Bezpečnost silničního provozu v Evropě zahrnuje bezpečnost silničního provozu, nehody, nehody u chodců a za účasti cyklistů. Incidenty na evropských silnicích reguluje Evropská unie nebo Světová zdravotnická organizace (49 zemí). Bezpečnost silničního provozu jsou metody a činnosti používané k prevenci úmrtí. Stejně jako vážná zranění účastníků silničního provozu.

Evropské silnice jsou nejbezpečnější na světě

Navzdory vysokým úmrtím na silnicích v některých východoevropských zemích. Evropské silnice jsou stále nejbezpečnější na světě. Průměrná úmrtnost v Evropě v roce 2016 činila 50 na milion obyvatel. To je dobrý ukazatel a je nápadně odlišný od světového průměru 174 úmrtí na milion.

Většina evropských zemí má počet úmrtí na silnicích nižší než 80. Kromě toho žádná země nezaznamenala vrchol 100.

Které země mají nejbezpečnější silnice v Evropě?

Strávit dovolenou na anglických silnicích bude ve skutečnosti jednou z nejbezpečnějších možností. Protože na základě údajů Evropské komise za rok 2016, které podrobně ukazují počet úmrtí na silnicích na milion lidí. Spojené království se ve skutečnosti řadí na druhé místo na seznamu nejbezpečnějších silnic v Evropské unii! Spojené království mělo v roce 2016 velmi nízkou úmrtnost. Pouze 28 lidí na milion obyvatel, což dává právo na vrchol hodnocení bezpečnosti silničního provozu v Evropě.

Pokud plánujete výlet do Evropy a hledáte bezpečné silnice. Možná bys měl zvážit jet do Skandinávie. Švédsko je na prvním místě seznamu nejbezpečnějších silnic. Pouze 27 dopravních nehod na milion lidí, zatímco Dánsko je na pátém místě s 37 úmrtími.

Mnoho dalších evropských zemí se však může pochlubit vysokou úrovní bezpečnosti silničního provozu. Mezi ně patří Nizozemsko (33 úmrtí na milion), oblíbené prázdninové destinace ve Španělsku (37), Německu (39) a Irsku (40).

Nebezpečí na evropských silnicích

Východní Evropa nabízí cestujícím mnoho zajímavých a krásných zemí a měst k návštěvě. Tyto země však nejsou nejbezpečnější na jízdu. Země s nízkou úrovní bezpečnosti silničního provozu se nacházejí přesně ve východní Evropě. Bulharsko překročilo tento seznam 99 obětí na milion obyvatel, přičemž Rumunsko nezaostávalo za 97 úmrtími. Situace s Lotyšskem je o něco lepší, 80 lidí a Polsko – 79.

V několika zemích regionu však na silnicích EU dochází od roku 2015 do roku 2016 ke snížení úmrtnosti. Litva (pokles o 22%), Lotyšsko (16%) a Česká republika (16%) zaznamenávají pozitivní dynamiku úmrtnosti na silnicích.