fbpx

Co dělat při úrazech v Německu?

Německo je relativně bezpečná země pro návštěvu a práci. Bohužel se turisté, kteří navštěvují zemi občas zraní. Pokud jste zraněni v Německu, v případě nehody, která byla způsobena nedbalostí na straně druhé, máte nárok na náhradu škody během Vaší dovolené v Německu.

ÚRAZY BĚHEM CESTOVÁNÍ NEBO PRAXE

Německo je také oblíbeným místem pro lyžování. Proto se často setkáváme se sportovním zranění turistů. Také mnoho studentů přijíždí na letní, nebo zimní praxi do Německa. Při jízdě na kole však nedodržují pravidla silničního provozu. To často vede k vážným zraněním nebo, dokonce k úmrtím.

Pokud je nehoda způsobená nedbalostí, je důležité, abyste nahlásili své problémy příslušným osobám. Například, pokud jste na dovolené s průvodcem, musíte se ujistit, že ví o dané nehodě. Pravidla týkající se turistických cest a výletů od roku 1992 dávají právo požadovat náhradu od
cestovní kanceláře. Zvláště pokud jste nemocní, nebo jste se zranili při přepravě do turistické destinace.

Pokud k nehodě došlo v kontrolovaném prostoru, například v hotelu, nebo v obchodě, musíte informovat vedení. Pokud zranění bylo způsobeno nezákonnou činností, tak musíte oznámit zranění německé policii.

Co dělat, pokud jste v Německu?

Pokud jste zraněni v Německu, máte zákonné právo požadovat od odpovědné osoby náhradu škody. Nyní vás provedeme nezbytnými kroky pro to, co byste měli udělat, pokud jste utrpěli úraz v Německu. Pokud jste zraněni v Německu, musíte shromáždit, co nejvíce důkazů o nehodě. To může zahrnovat:

Poznámky o zranění, která jste obdrželi.

Fotografie z místa nehody. To je obzvláště důležité, pokud můžete fotografovat příčinu vašeho zranění (pokud je to možné, zapište si značku vozu).

Promluvte si s kýmkoli, kdo byl svědkem nehody a uložte si kontaktní údaje. Možná budou muset poskytnout svědectví.

Pokud se stanete členem motocyklové, nebo automobilové nehody v Německu. Nejdříve je třeba se zúčastněným řidičem promluvit, získat jeho kontaktní údaje, registrační číslo vozidla a také údaje o majiteli vozidla, pokud řidič není vlastníkem.

Sbírejte informace o všech lécích, které jste obdrželi v době nehody, nebo o současném lékařském ošetření, které jste měli obdržet jako výsledek.

Ponechte si stvrzenky za jakékoli výdaje, které vám vzniknou v důsledku vašeho zranění. Vzhledem k tomu, že můžete požadovat náhradu výdajů spojené s vašimi zraněními. Mohou to být lékařské výdaje, náklady na péči, náklady na dopravu.

V případě vážné nehody byste se měli neprodleně poradit s lékařem. Pokud je to možné, měli byste se vrátit na místo, kde jste utrpěli zranění. Aby bylo možné shromáždit, co nejvíce důkazů.

NEODKLADNÉ KONTAKTNÍ ČÍSLA V NĚMECKU

Zavolejte 112, abyste se obrátili na havarijní záchrannou službu.

Zavolejte 110, abyste se obrátili přímo na policii.

Pokud neumíte německy, operátor může najít někoho, kdo mluví anglicky nebo rusky. Mějte na paměti, že se jedná o čísla naléhavé pomoci, která by měla být používána pouze v případě, že je vyžadována sanitka.

Pokud jste byli zapojeni do vážné nehody, měli byste se obrátit na nejbližší konzulát, který vám může pomoci.

Naše firma „Advokát v Evropě“ s.r.o. vám pomůže podat stížnost na náhradu škody, kterou jste obdrželi v Německu. Pomůžeme vám také najít advokáta v Německu, který by vedl váš případ a požadoval o úhradu škody.