fbpx

Co dělat po autonehodě v České republice?

Právníci „Advokát v Evropě“ s.r.o. v České republice se vyjádřili k tomu, jak vznést nárok na náhradu škody, pokud jste byli zranění při nehodě v České republice.

Také naši ruští právníci v České republice rozhodnou o typu odškodnění za nehodu v České republice. Poskytujeme zdarma rady obětem a řekneme vám, co je potřeba k získání maximální kompenzace od pojišťovny.

Jste-li občanem Ukrajiny, Ruska nebo Běloruska, máte trvale bydliště ve vaší zemi. A Vy jste utrpěl nehodu na cestách, když jste byli v České republice v zahraničí-můžete žádat náhradu za poškozené auto, zranění/smrt v České republice.

Nárok na náhradu škody v zahraničí

Silniční havárie musí zahrnovat alespoň jedno vozidlo. Typickými nehodami v České republice mohou být: nehody na voze, na motorech, nehody v taxíku. Stejně jako autobusové nehody, zranění chodců, jízdní nehody, srážky s náklaďáky atd.

Varujeme, že za účelem získání spravedlivé kompenzace byste měli shromáždit co nejvíce informací na místě tragédie. Za prvé, měli byste kontaktovat policii. Pak si vezměte další podrobnosti řidiče (včetně jeho jména, adresy, údajů o registraci a podrobností o pojištění vozidel). Zapište si a podepište všechny dostupné důkazy; Vezměte si obrázek místa havárie a polohu vozidla (máte-li fotoaparát nebo smartphone). Pokud jste byli zranění, navštivte nemocnici, abyste si zajistili lékařské záznamy.

Proč v České republice žádat o odškodnění?

Evropské právo vyžaduje, aby všechny členské státy EU přijímaly nároky na odškodnění bez ohledu na zemi, kde došlo k autonehodě. Česká republika je členem Evropské unie. Evropský zákon tedy umožňuje občanům Ukrajiny a Ruska začít se přímo uplatňovat v České republice.

Všeobecně se jedná o právo země, ve které se stala vaše nehoda (známá jako „právo země“). Zjistěte, kolik kompenzací můžete nárokovat za vaše zranění. A také po tom, jak dlouho byste měli začít s podáním žaloby a konečným datem podání takové žádosti (známé jako zákon o načasování podání žaloby).

Uplatnění nároku na nehodu v České republice je složitý proces, takže budete potřebovat specialistu na evropské právo a právní poradenství v České republice. Naši nehodní právníci v České republice vám pomohou uplatnit a získat refundaci z pojištění v České republice. Kontaktujte „Advokát v Evropě“ s.r.o.