fbpx

REKLAMACE V NĚMECKU

Německo je relativně bezpečná země pro návštěvu a práci. Bohužel, ukrajinští turisté, kteří navštěvují zemi se občas zraní. Pokud jste zraněni v Německu, v případě nehody, která byla způsobena nedbalostí na straně druhé, máte nárok na náhradu škody během Vaší dovolené v Německu.

ÚRAZY BĚHEM CESTOVÁNÍ NEBO PRAXE

Německo je také oblíbeným místem pro lyžování. Proto, sportovní zranění ukrajinských turistů se setkávají také v Německu. Také mnozí ukrajinští studenti jsou posláni na letní nebo zimní praxi do Německa. Při jízdě na kole však nedodržují pravidla silničního provozu. To často vede k vážným zraněním nebo dokonce k úmrtím.

Pokud máte-li nehodu způsobenou nedbalostí, je důležité, abyste nahlásili své problémy příslušným stranám. Například, pokud jste na dovolené s tour operátorem, musíte se ujistit, že tour operátor ví o tragédii. Pravidla týkající se turistických cest, výletů od roku 1992 dávají právo požadovat náhradu od cestovní kanceláře. Zvláště pokud jste nemocní nebo jste zraněni při přepravě do turistické destinace.

Pokud k nehodě došlo v kontrolovaném prostoru, například v hotelu nebo v obchodě, musíte informovat vedení. Musíte také oznámit zranění německé policii. Pokud zranění bylo způsobeno nezákonnou činností.

Co dělat, pokud jste v Německu?

Pokud jste v důsledku úrazu zraněni v Německu, máte zákonné právo požadovat od odpovědné osoby náhradu škody. Nyní vás provedeme nezbytnými kroky pro to, co byste měli udělat, pokud jste utrpěli úraz v Německu.

Pokud jste zraněni v Německu, musíte shromáždit co nejvíce důkazů o nehodě. To může zahrnovat:

  • Poznámky o zranění, která jste obdrželi.
  • Fotografie z místa nehody. To je obzvláště důležité, pokud můžete fotografovat příčinu vašeho zranění (pokud je to možné, napište značku vozu).
  • Promluvte si s kýmkoli, kdo byl svědkem nehody a uložte si kontaktní údaje. Možná budou muset poskytnout svědectví jako svědci vaší lékařské nedbalosti.
  • Pokud se stanete členem motocyklové nebo automobilové nehody v Německu. Nejdříve je třeba se zúčastněným řidičem promluvit, získat jeho kontaktní údaje, registrační číslo vozidla. Také údaje o majiteli vozidla, pokud řidič není vlastníkem.
  • Sbírejte informace o všech lécích, které jste obdrželi v době nehody, nebo o současném lékařském ošetření, které jste měli obdržet jako výsledek.
  • Udržujte stvrzenky za jakékoli výdaje, které vám vzniknou v důsledku vašeho zranění. Vzhledem k tomu, že můžete podat nárok na výdaje spojené s vašimi zraněními. Mohou to být lékařské výdaje, náklady na péči, náklady na dopravu.

V případě vážné nehody byste se měli neprodleně poradit s lékařem. Pokud je to možné, měli byste se vrátit na místo, kde jste utrpěli zranění. Aby bylo možné shromáždit co nejvíce důkazů, NEODKLADNÉ KONTAKTNÍ ČÍSLA V NEMECKU
Zavolejte 112, abyste se obrátili na havarijní záchrannou službu.

Zavolejte 110, abyste se obrátili přímo na policii.

Pokud neumíte německy, operátor může najít někoho, kdo mluví anglicky nebo rusky. Mějte na paměti, že se jedná o čísla naléhavé pomoci, která by měla být používána pouze v případě, že je vyžadována sanitka.

Pokud jste byli zapojeni do vážné nehody, měli byste se obrátit na nejbližší konzulát Ukrajiny, který vám může pomoci. Hlavní velvyslanectví Ukrajiny v Německu je v Berlíně.

Naše firma „Advokat v Evpropě“ s.r.o.  vám pomůže podat stížnost na náhradu škody, kterou jste obdrželi v Německu. Pomůžeme vám také najít advokáta v Německu, který by vedl váš případ a požádoval o úhradu škody.