Jak mohu v Portugalsku uplatnit nárok na náhradu škody?

Pokud se vám stane něco závažného při pobytu v Portugalsku, například úraz nebo nemoc, postupujte následovně:

1) Kontaktujte nemocnici – První věc, kterou byste měli udělat, je obrátit se na odborníka na zdravotní péči. Samozřejmě, Vaše zdraví je to nejdůležitější. Pokud nenahlásíte úraz nebo nemoc u místního lékaře nebo v nemocnici, nemáte nárok na žádné pojistné plnění.

2) Vezměte si fotografie svého zranění – V případě že je to možné, pořiďte se foto-důkaz vašeho zranění, okolí, a stavu povrchu kde se vám úraz stal. To pomůže posílit váš soudní proces. Fotografování scény může také pomoci.

3) Vezměte si poznámky. Je vhodné si sednout a napsat vše, co si můžete pamatovat o událostech, které vedly k úrazu. To vám umožní nezapomenout na všechny detaily v přípravě žaloby. Nikdy nevíte, co může být klíčem k uplatnění nároku.

4) Ohlásit nehodu příslušnému orgánu. Doporučujeme, abyste incident nahlásili příslušnému úřadu. Může to být například cestovní průvodce, jehož prostřednictvím jste si rezervovali dovolenou nebo leteckou společnost, se kterou jste letěli. Měli byste se také ujistit, že jste tuto příhodu nahlásili pojišťovně. Pokud jste se zapletli do dopravní nehody související s trestnou činností, je důležitým krokem také zavolat policie.

5) Obraťte se na nás. Doporučujeme se vždy obrátit na specialistu, který vám v dané situaci může pomoci co nejlépe. Neváhejte se na nás obrátit, veškeré konzultace jsou zdarma.

Jak mi může pomoci ukrajinská ambasáda v Portugalsku?

Pokud je ukrajinský turista zraněn v jiné zemi například v Portugalsku, doporučujeme navštívit ambasádu. Zaměstnanci ambasády se postarají o detaily a kontaktují vaši rodinu.

 Podrobnosti o tom, jak hledat ukrajinský konzulát v Lisabonu v Portugalsku, najdete níže. Na internetových stránkách ukrajinského velvyslanectví v Portugalsku si můžete přečíst několik užitečných tipů pro cestování v Portugalsku.

Nejvyšší postavený: Ognivets Inna Vasilyjevna, ukrajinský velvyslanec v Portugalské republice.

Adresa: Avenida Das Descobertas, no18-Restelo 1400-092 Lisboa-Portugalsko.

Telefon: (351) 21 301 00 43 hotline (volejte pouze v případě ohrožení života nebo zdraví): (351) 965088115

Jak žádat o odškodnění za nehodu v Portugalsku

Dopravní nehody v Portugalsku bohužel nejsou neobvyklé. I když počet incidentů během uplynulého desetiletí poklesl. Počet úmrtí na silnicích v Portugalsku v roce 2017 se stalo druhým nejvyšším na seznamu dopravních nehod EU. Kdybyste byl na cestách zapletený do jakéhokoliv incidentu. A někdo jiný způsobil tuto tragédii, velmi velkou šanci, že budete mít nárok na odškodnění.

Kontaktujte naše právní poradce „Advokat v Evpropě“ s.r.o. a pobírat spravedlivou kompenzaci za zranění nebo smrt v Evropě!