fbpx

Detektivové zděděné v Anglii

Kdo jsou ti detektivové?

Lovci dědiců, výzkumníci rodokmenů nebo dědinští detektivové se zaměřují na hledání lidí.

Vzhledem k tomu, že asi 70% populace zemře bez vůle. Nalezení potenciálních příjemců je velký byznys. Je to z důvodů, že alespoň jeden z manželů nebo rodin zůstává naživu.

Většina lidí žije bez přemýšlení o osudu zesnulých příbuzných v zahraničí. Nikdy jsme se s nimi nesetkali, ani jsme je neznali, ale detektivové jsou nyní připraveni obnovit ztracené rodinné vazby. Nicméně, pro detektivy dědictvím je to pečlivá práce. Tyto firmy považují obří seznamy mrtvých lidí bez závěje, známé jako nelegální majetek. V takových případech nejsou příjemci snadno vysledováni. V tomto ohledu mohou nabídnout cenné služby. A prokázat spravedlivý a vzájemně prospěšný postoj k dědicům.

Jak fungují?

Detektivové spoléhají na různé zdroje, aby našli příjemce. Seznam mrtvých bez vůle zveřejňuje každý týden administrativní právník ministerstva financí. Obsahuje jméno, datum narození a smrt, místo úmrtí zesnulého.

Dalším krokem detektiva je znovu vytvořit rodokmen a vystopovat zesnulé příbuzné. Chápou složitost postupu, ale odměny budou vysoké v konkurenci s jinými firmami. Nicméně, čas je na jejich straně. Mají 12 let od smrti majitele majetku uzavřít žalobu. Po 12 letech se hodnota nenárokovaného majetku stává majetkem koruny nebo vévodství Cornwall nebo Lancaster. Za tímto účelem tyto orgány chrání majetek a úroky, které na něm byly obdrženy pro všechny příjemce.

Kolik si účtují za služby?

Mnoho detektivů zdědí účtovat procento z bankovního účtu příjemce. To se často pohybuje od 10 % do 30 % (plus DPH), i když existují příklady ještě vyšších provizí. Ostatní firmy účtují poplatek na základě času, v rozmezí od několika set liber do několika tisíc.

Na rozdíl od úrokových smluv závisí částka, kterou zaplatíte, na složitosti případu, nikoli na hodnotě nemovitosti. Zákazník, který má nárok na 300 000 liber, tak může zaplatit 90 000 liber (plus daň z přidané hodnoty).

Zdá se zřejmé, že dědicové se snaží vyhnout úrokové smlouvě s detektivem. Existuje však mnoho důvodů, proč dědicové tlačit k tomuto kroku. Dědický právník může například uvést, že nemůže zveřejnit hodnotu nemovitosti. Nakonec budete muset zaplatit za tuto službu. Mohou si být rovněž jisti počtem dalších potenciálních příjemců. To může vést k myšlence, že máte nárok na větší podíl dědictví, než je uvedeno.