Povinnosti řidiče při nehodě v zahraničí

Být opatrný

„Být opatrný“ znamená, že při jízdě musíte věnovat pozornost jiným vozidlům. Musíte se dívat na auta poblíž, když jste na cestách. To je jeden z důvodů, proč se pojišťovna pokusí zjistit, kde a kdy jste před nehodou viděli jiné auto.

Pokud jste například neviděli, že by se zřítil jiný vůz, pojišťovna pravděpodobně usoudí, že jste porušil svou povinnost „Buďte opatrní“. Tento příklad se nevztahuje na každou nehodu. Jedná se však spíše o pravidlo než o výjimku.

Říct vaší pojišťovně, že se jiné vozidlo „zjevilo z ničeho nic“, může najít pouze tři logická vysvětlení:

1.Měli byste být slepí, pokud jste před okamžikem srážky neviděli jiné vozidlo.

2.Nevěnoval jste pozornost nebo jste se pozorně díval. Vozidla z ničeho nic nepřichází. Kdyby to druhé auto nebylo „tam“, nedošlo by ke střetu. Auto bylo očividně tam, prostě jsi to neviděl. Pojišťovny tento argument velmi úspěšně používají.

3.Bylo to pro tebe fyzicky nemožné vidět jiné auto. Jediný způsob, jak to ukázat, je poskytnout fotografie z místa nehody. Pokud dojde k vizuálnímu rušení, není možné vidět jiná vozidla (strom, dům atd.). Musíte objektivně prokázat, že tyto překážky existovaly. Číslo 3 je jediné, které vás ušetří na zodpovědnosti.

Povinnost „vyhnout se“

Tato povinnost řidiče znamená, že musíte udělat vše, co je v vaší moci, abyste zabránili kolize nebo skutečnému kontaktu s jiným automobilem nebo chodcem. Samozřejmě, i kdyby někdo projel červeným světlem, je vaší povinností vyhnout se nehodě.

Každé pojištění má svůj vlastní seznam preventivních opatření, která jste museli podniknout. Někteří lidé chtějí vidět „velký“ pokus vyhnout se, zatímco jiní se snaží o minimální pokus. Jedná se o individuální přístup k pohledávkách. Někteří pojistitelé vás mohou obvinit z nedbalosti, pokud není prevence významná.

Povinností je opravdu snažit se vyhnout nehodě. Pokud jste se pokusili vyhnout nehodě, ale pokus byl neúspěšný (došlo k nehodě), pak jste stále dělal svou povinnost. Brzdy, signál, odklonění se od druhé cesty atd., jsou dokonalým příkladem vašeho pokusu vyhnout se srážce.

Pokud se vám v Evropě podařilo předejít nehodě, požádat o právní podporu „Advokát v Evropě“ s.r.o. Pomůžeme vám získat co nejlepší náhradu za poškození auta a zranění nebo smrt. Jsme pořád na vaší straně!