Co dělat po nehodě v Řecku?

Cestování po Řecku v pronajatém nebo soukromém autě má mnoho výhod, ale někdy může dojít k překvapení. Co dělat, když došlo k autonehodě a potřebujete pomoc? Co když se z tebe stala nehoda a byla bezmocná v malém řeckém městě nebo ostrově?

Řecko má poměrně vysokou míru dopravních nehod. Přestože se v posledních několika desetiletích národní dálnice rekonstruují a dnes jsou velmi bezpečné, jsou národní silnice a ostrovy v zemi složitější. Jsou úzké, mají malý počet nočních světel a při jejich přecházení vyžadují velkou pozornost. Kromě toho řidiči v Řecku nemusí být tak opatrní s dopravními značkami a semafory.

Autonehoda v Řecku se tedy často stávají občany jiných zemí. I když většina nehod je méně závažná, škrábance a menší poškození vozu.

První akce po nehodě v Řecku

Zastavte ihned na místě činu a jděte do bezpečí, aniž byste museli vytvářet další dopravní riziko. Je-li to nutné a je-li to bezpečné, Upozorni vás na nadcházející provoz. Zavolejte na dopravní policii a sdílejte osobní a pojišťovací informace s dalšími zúčastněnými stranami.

Pomozte poškozeným obětem nehody. Řekněte to zákonům a zůstaňte na místě. Zabraňte jakémukoli rušení s důkazy. Podobně jako mobilní vozidla nebo části, které mohou bránit vyšetřování. Řidiči by měli získat kontaktní údaje o všech svědcích. Také jakékoli další relevantní informace, jako je barva, typ a registrační číslo jakéhokoliv vozidla.

Prohlášení o nehodě

Pokud řidiči, kteří se podílejí na autonehodě, nesouhlasí nebo pokud si nejsou jistí, jak postupovat. Pak by měli zavolat svému zástupci pojištění automobilů, aby si sepsal zákon o nehodě, který shrnuje všechny skutečnosti týkající se nehody. Je nezbytné sestavit plán místa havárie a vyfotit vozidla a místo havárie.

Není-li možno dodržet výše uvedené skutečnosti, musí řidič pojištěného vozidla do osmi dnů od nehody uzavřít zákon o nehodě své pojišťovny. V případě nehody s úrazem musí pojišťovna uvést jméno celého řidiče. Také adresa, telefonní číslo a nemocnice, kde se zraněné osoby dostali. Tím se zajistí, aby se zdravotní pojištění pokryto pojišťovnou.

Pokud jste vy nebo vaše rodina a vaši přátelé byli zapojeni do automobilové nehody v Řecku. V Řecku nebo v jiných zemích EU si určitě vyhledejte právní poradenství od našich ruských advokátů „Advokát v Evropě“ s.r.o. Zasloužíte si spravedlivou kompenzaci od pojišťovny!